Premium Dog Food Made in Germany

Optymalne żywienie szczeniąt

Przyjęcie szczeniaka to poważna decyzja - w końcu miejmy nadzieję Twój nowy przyjaciel będzie towarzyszył Tobie i Twojej rodzinie przez długi czas. Żywienie i doświadczenia z pierwszych kilku miesięcy pozostawiają w szczeniaku trwały ślad i stanowią podstawę jego dalszego rozwoju. Dlatego optymalne żywienie szczeniąt jest bardzo ważnym tematem.

Dobre zaopatrzenie od pierwszego dnia

Aby szczenięta mogły się optymalnie rozwijać, w pierwszych tygodniach życia potrzebują właściwie tylko mleka matki. Tylko wtedy, gdy suka nie produkuje wystarczającej ilości pokarmu, należy je uzupełnić. Szczeniętom nie wolno podawać normalnego mleka krowiego, one potrzebują specjalnego mleka dla szczeniąt, takiego jak nasze Happy Dog Baby Milk Prebiotic o niskiej zawartości laktozy i specjalnych, stabilizujących jelita kulturach probiotycznych.
Od około czwartego tygodnia życia szczenięta chcą spróbować, jak smakuje pokarm stały i odważają się go zjeść po raz pierwszy. Najpóźniej od ósmego tygodnia życia, ale zwykle już w szóstym i siódmym tygodniu, suka odstawia szczeniaki od piersi i od tego momentu małe pieski jedzą wyłącznie pokarm stały.
Przejście z mleka matki na pokarm stały to nie lada wyczyn dla małego organizmu psa. Aby go wesprzeć i zapobiec zaburzeniom trawienia, od pierwszego dnia należy podawać wyłącznie wysokiej jakości karmę dla szczeniąt. Jest to ważne również dlatego, że młode psy mają zupełnie inne wymagania żywieniowe niż dorosłe osobniki.

Wysokie zapotrzebowanie energetyczne szczenięcia

Jeśli obserwujesz bawiącego się szczeniaka, szybko zorientujesz się, że ciekawość i ochota do zabawy tego małego futrzaka wydają się nie mieć końca. W rzeczywistości szczenięta są znacznie bardziej aktywne niż dorosłe zwierzęta, dlatego też "zwykła" karma dla psów przeznaczona dla dorosłych zwierząt nie jest dla nich tak dobrze dostosowana. Na przykład, szczenięta potrzebują proporcjonalnie więcej kalorii, a ich zapotrzebowanie na proteiny (białko) i minerały jest również wyższe. W przypadku dużych ras psów ważną rolę odgrywa również właściwy stosunek wapnia do fosforu: zapewnia on zdrową, ale niezbyt szybką budowę kości. Błędy żywieniowe mogą mieć konsekwencje na całe życie, dlatego wybór odpowiedniej karmy dla szczeniąt ma kluczowe znaczenie.

Fünf Welpen spielen in einem eingezäunten Gehege im Garten

Unikać błędów żywieniowych

Karma sucha Happy Dog jest zdecydowanie dobrym wyborem: nasza wysokiej jakości karma sucha jest optymalnie dostosowana do potrzeb młodych psów i szczeniąt. Zawiera wszystkie ważne witaminy i składniki odżywcze, których potrzebuje Twój pies, aby rosnąć i stać się silnym. Ponieważ zapotrzebowanie energetyczne szczeniaka lub młodego psa zależy również od wielkości rasy, karma dla szczeniąt Happy Dog została dostosowana do tych potrzeb: nasza karma dla szczeniąt jest dostępna dla małych, średnich i dużych ras psów.

Phase 1 

up to 6th month 

Puppy: 1st growth phase 

The first 6 months are the ‘main growth phase’. During this time, puppies grow very quickly. They also have a greater need for energy and high quality food, given in quantities appropriate to their needs. 

Phase 2 

from 6th month 

Junior: the 2nd growth phase 

It now takes a relatively long time for the junior dog to reach their final weight – 12 to 18 months. To avoid growth disorders, the energy content of the food needs to be reduced. This formulation is the perfect transition food before moving on to adult food. 

Zbilansowana i odpowiednia dla danego gatunku dieta jest podstawowym warunkiem optymalnego rozwoju szczenięcia. Ponieważ wzrost psów od 10 kg (masa dorosłego psa) jest inny w fazie szczenięcej i młodej, receptury produktów Happy Dog Young (pies młody) opierają się na potrzebach danej fazy. Szczenię otrzymuje wszystko, czego potrzebuje organizm - do zdrowego wzrostu, silnego układu odpornościowego, stabilnego układu mięśniowo-szkieletowego i lśniącej sierści. Produkty Happy Dog Young łączą najwyższą jakość z największą troską. Pierwsze 6 miesięcy to "główna faza wzrostu". W tym czasie szczenię rośnie bardzo szybko. W zależności od rasy, szczenię osiąga już około 75 % swojej późniejszej masy jako dorosły pies. Zapotrzebowanie na energię i wysokiej jakości składniki odżywcze w odpowiednich ilościach jest w tym czasie odpowiednio wysokie. Kolejne 6 do 12 miesięcy trwa aż młody pies będzie w pełni rozwinięty. W 2. fazie wzrostu młody pupil potrzebuje znacznie więcej czasu. Przyrost masy ciała ulega spowolnieniu. Aby uniknąć zaburzeń wzrostu, należy zmniejszyć zawartość energii w diecie.

A co z małymi rasami? Małe rasy do 10 kg (masy dorosłego psa) rosną szybciej i bardziej równomiernie niż rasy duże. Z tego powodu nie jest tu konieczna 2-fazowa koncepcja żywieniowa. Dla optymalnego rozwoju, Twojemu psu idealnie służy nasza karma fit & vital Mini Puppy.

Karma sucha dla szczeniąt

Karma sucha czy mokra - która jest lepsza? To pytanie zadaje sobie wielu nowych właścicieli psów. W rzeczywistości nie można określić jednej formy karmy jako zasadniczo "lepszej" od drugiej. Decydujące dla psa jest to, że jest to produkt deklarowany jako "karma pełnoporcjowa". Tylko ten rodzaj karmy gwarantuje, że szczenię otrzymuje rzeczywiście wszystkie potrzebne mu minerały, składniki odżywcze i witaminy.

Karma sucha ma również pewne praktyczne zalety w stosunku do karmy mokrej. Intensywne żucie wzmacnia dziąsła. Ponieważ latem może dłużej pozostać w misce nie psując się i jest łatwiejsza do usunięcia, jest bardziej higieniczna niż karma mokra. Nawet po otwarciu opakowania karma ma stosunkowo długi okres przydatności do spożycia. I jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska, bo nie ma codziennie pustych puszek. Ponieważ ma wyższą wartość energetyczną, właściciel potrzebuje jej również mniej, co sprawia, że karma sucha jest stosunkowo tania.

Aby zapewnić odpowiednią ilość wody przy karmieniu karmą suchą, należy zadbać o to, aby pies miał zawsze dostęp do świeżej wody. Najlepiej umieść w domu kilka misek z wodą w różnych częściach domu, aby zachęcić szczeniaka do picia.